Dárkové balení španělské sušené šunky Paleta Iberica de Bellota

Kód: 3147109
ZDARMAZDARMA
Sunka
4 995 Kč
Skladem

Aktuální hmotnost 5,7 KG

Vychutnejte si exkluzivní sušenou šunku Ibérico v dárkovém balení. Tato lahůdka o hmotnosti 5,7 kg potěší každého milovníka masa. Kromě šunky Palety Iberico de Bellota obsahuje dárkový set také nůž na krájení jamónu a praktický stojánek, aby vám k ochutnávce opravdu nic nechybělo. 

Objevila se vám na povrchu šunky plíseň? Nelekejte se. Je to součást přirozeného zrání. Stačí šunku vybalit a otřít hadříkem s troškou oleje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vše, co by vás mohlo zajímat

Jamón ibérico pochází z černého iberského prasete, které je celosvětovým unikátem a díky kterému je tato šunka opravdu jedinečná a naprosto nesrovnatelná s jinými sušenými šunkami. Ve srovnání s jamónem serrano má intenzivnější a trvalejší chuť a také vyšší podíl zdravých nenasycených tuků. Díky mezi svalovému tuku (mramorování) vyniká také jedinečnou texturou. 

Podle způsobu života prasat a jejich krmení se jamón ibérico dělí na: 

BELLOTA

Jamón ibérico de Bellota je tou nejkvalitnější a také nejdražší sušenou šunkou nejen ve Španělsku, ale na celém světě. Aby mohl být jamón označen jako “de bellota”, musí se iberské prasátko krmit během tzv. montanery (období mezi zářím a březnem) výhradně žaludy a aromatickými bylinkami. Zvířata navíc žijí ve volném výběhu v dubových hájích - v tzv. dehese - dehesa musí mít na jeden hektar alespoň 10 stromů. 

Před vstupem do montanery je třeba, aby se hmotnost vepře pohybovala mezi 92 a 115 kg. Ke konci montanery musí přibrat alespoň 46 kg z potravy, která se skládá jen ze žaludů a bylinek. Obecně lze říct, že se u každého zvířete počítá nejméně se dvěma hektary výběhu, což se samozřejmě projevuje také na finální ceně produktu. 


RECEBO

Když prase nedosáhne v průběhu montanery požadované hmotnosti, je třeba ho dokrmit běžným organickým krmením a jamón, který z takových zvířat pochází, se označuje jako “de recebo”. 


CEBO

Zvířata, která jsou krmena výhradně běžným krmením (většinou obilím a luštěninami) dávají vzniknout jamónu ibérico de cebo. 

Podívat se můžete i na kompletní rozdělení španělských uzenin

 

Skladování a trvanlivost

Trvanlivost šunky je (v případě, že není nakrojená) přibližně 1 rok a doporučujeme ji skladovat v chladu při teplotách do 18 ºC. 

Pokud se vám na povrchu šunky objevila plíseň, nemusíte mít strach. Je to zcela běžný jev a u sušené šunky se jedná o součást přirozeného zrání. Jednoduše šunku vybalte, otřete ji hadříkem s troškou oleje a volně ji skladujte. Další informace o plísni si můžete přečíst zde

Dárkový balíček šunky udělá radost každému, kdo si potrpí na kvalitní maso a jde o oblíbený dárek jak pro přátele, tak pro obchodní partnery. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Dárkové balení sušené šunky
Záruka: 1 rok

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení