Dárkové balení španělské sušené šunky Paleta Iberica de Bellota

Kód: 3147109
ZDARMAZDARMA
Sunka
4 990 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
29.9.2021

Aktuální váha 5,5 KG

Sušená španělská šunka Ibérico, dárkový set. 

Tento set se skládá z Palety Iberico de Bellota, stojanu a nože.

Stojan Banqueta - funkční model pro začínající "cortadory".

Nůž Puňo negro - nejdostupnější nůž pro krájení jamónu.

Celková délka 36cm, délka čepele 24 cm.

Plíseň na sušené šunce

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 Detailní popis produktu

Jamón ibérico pochází z černého iberského prasete, které je celosvětovým unikátem a dělá z jamónu ibérico jedinečný produkt, nesrovnatelný s jinými sušenými šunkami. Jamón ibérico má na rozdíl od jamónu serrano (ale i např. prosciutta di Parma či San Daniele, francouzského jambonu či chorvatského pršutu)intenzivnější a trvalejší chuť, vyšší podíl zdravých nenasycených tuků a jedinečnou texturu umožněnou mezisvalovým tukem-mramorováním.

Dle způsobu života prasat a krmení se jamón ibérico dělí na:

 

BELLOTA

Jamón ibérico de Bellota (bellota znamená španělsky žalud) je nejkvalitnější a také nejdražší sušená šunka nejen ve Španělsku, ale na celém světě. Aby mohl jamón dostat exkluzivní označení “de bellota”, musí se iberské prase krmit v obdob ítzv. montanery (mezi září a březnem) výhradně žaludy a aromatickými bylinami.Zvíře navíc žije ve volném výběhu v dubových hájích, v tzv. dehese (dehesa musí mít na  jeden hektar alespoň 10  stromů). Před vstupem domontanery se musí hmotnost vepře pohybovat v rozmezí 92 a 115 kg, přičemž ke konci montanery musí přibrat minimálně 46 kg z potravy skládající se pouze ze žaludů a bylin. Obecně se počítá nejméně se dvěma hektary výběhu pro každézvíře, což se samozřejmě projevuje na ceně finálního produktu.

 

RECEBO

Jakmile prase nedosáhne v průběhu montanery požadované hmotnosti, je nutno jej po jejím skončení dokrmit běžným organických krmení a jamón pocházející z takových zvířat se pak nazývá “de recebo”.

 

CEBO 

Zvířata krmená výhradně běžným krmením, většinou obilím a luštěninami, dávají vzniknout jamónu ibérico de cebo.

Kompletní rozdělení španělských uzenin:

Doplňkové parametry

Kategorie: Dárkové balení sušené šunky
Záruka: 1 rok